NEWSLETTER - PRACA NA E-MAIL
ZMIEŃ USTAWIENIA / WYPISZ SIĘ

PRACA BŁOGOCICE - NAJNOWSZE OFERTY

aktualnie brak ofert pracy w miejscowości: Błogocice

OFERTY PRACY BŁOGOCICE OKOLICE

SPECJALISTA ds. SPRZEDAŻY
zawód: przedstawiciel handlowy rodzaj: praca stała
Bielsko-Biała
2017-07-04
RZECZOZNAWCA TECHNICZNY
zawód: handlowiec rodzaj: praca stała
Cieszyn
2017-07-17
Ślusarz - okolice Skoczowa
zawód: ślusarz rodzaj: praca tymczasowa
Skoczów
2017-06-23
Specjalista ds. marketingu
zawód: pracownik biurowy rodzaj: praca stała
Cieszyn
2017-07-14
PRACA W MIASTACH

Błogocice - dawniej wieś, a od 1923 roku południowa część miasta Cieszyna, która znajduje się nad potokiem Puńcówka. Tereny Błogocic, jak sam Cieszyn znajdują się na terenie województwa śląskiego i w historycznych obszarach Śląska Cieszyńskiego. Pierwsza wzmianka o wsi pochodzi z 1447 roku.

Do zabytków Błogocic, które warto poznać należy Dwór Szlachecki, będący wcześniej folwarkiem książąt cieszyńskich. Przed dwore stoi figura św. Jana Nepomucena z 1729 roku, która jest bardzo popularna na terenach Śląska Cieszyńskiego po polskiej i czeskiej stronie granicy.

Bardzo bogaty jest świat przyrodniczy Błogocic. W obrębie dzielnicy znajdują się rezerwaty przyrody: Rezerwat przyrody Lasek Miejski nad Olzą oraz Rezerwat przyrody Lasek Miejski nad Puńcówką. Poza tym jest tutaj Park Pod Wałką, a także zespół przyrodniczo-krajobrazowy Lasek Miejski. Obszar tego zespołu łączy Rezerwat Lasek Miejski nad Odrą z Rezerwatem Velke Doly, który znajduje się na terenie czeskich miejscowości Trzyniec i Czeski Cieszyn.

Przez teren Błogocic przebiega także spacerowa trasa w kolorze zielonym, tzw. trasa rezerwatów, a także niebieska trasa spacerowa osiedlowa. Przebiegają tędy także trasy rowerowe: Międzynarodowy Szlak Rowerowy Greenways Kraków ? Morawy ? Wiedeń, Główny Karpacki Szlak Rowerowy i czerwona trasa rowerowa nr 24 (Pętla rowerowa Euroregionu Śląsk Cieszyński).

Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2007-2017