NEWSLETTER - PRACA NA E-MAIL
ZMIEŃ USTAWIENIA / WYPISZ SIĘ

PRACA BŁOGOCICE - NAJNOWSZE OFERTY

aktualnie brak ofert pracy w miejscowości: Błogocice

OFERTY PRACY BŁOGOCICE OKOLICE

Pracownik produkcyjny
zawód: pracownik produkcji rodzaj: praca stała
Bielsko-Biała
2018-02-06
MONTER WENTYLACJI I KLIMATYZACJI
zawód: monter rodzaj: praca stała
Górki Wielkie
2018-02-16
Kurier / kierowca w Czechach
zawód: kierowca rodzaj: umowa o pracę
Bielsko-Biała
2018-02-16
QA Software Engineer (2 vacancies)
zawód: informatyk rodzaj: praca stała
Bielsko-Biała
2018-01-24
Serwisant urządzeń dźwigowych
zawód: serwisant rodzaj: praca stała
Bielsko-Biała
2018-02-12
PRACA W MIASTACH

Błogocice - dawniej wieś, a od 1923 roku południowa część miasta Cieszyna, która znajduje się nad potokiem Puńcówka. Tereny Błogocic, jak sam Cieszyn znajdują się na terenie województwa śląskiego i w historycznych obszarach Śląska Cieszyńskiego. Pierwsza wzmianka o wsi pochodzi z 1447 roku.

Do zabytków Błogocic, które warto poznać należy Dwór Szlachecki, będący wcześniej folwarkiem książąt cieszyńskich. Przed dwore stoi figura św. Jana Nepomucena z 1729 roku, która jest bardzo popularna na terenach Śląska Cieszyńskiego po polskiej i czeskiej stronie granicy.

Bardzo bogaty jest świat przyrodniczy Błogocic. W obrębie dzielnicy znajdują się rezerwaty przyrody: Rezerwat przyrody Lasek Miejski nad Olzą oraz Rezerwat przyrody Lasek Miejski nad Puńcówką. Poza tym jest tutaj Park Pod Wałką, a także zespół przyrodniczo-krajobrazowy Lasek Miejski. Obszar tego zespołu łączy Rezerwat Lasek Miejski nad Odrą z Rezerwatem Velke Doly, który znajduje się na terenie czeskich miejscowości Trzyniec i Czeski Cieszyn.

Przez teren Błogocic przebiega także spacerowa trasa w kolorze zielonym, tzw. trasa rezerwatów, a także niebieska trasa spacerowa osiedlowa. Przebiegają tędy także trasy rowerowe: Międzynarodowy Szlak Rowerowy Greenways Kraków ? Morawy ? Wiedeń, Główny Karpacki Szlak Rowerowy i czerwona trasa rowerowa nr 24 (Pętla rowerowa Euroregionu Śląsk Cieszyński).

Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2007-2018